3. Dumlupınar Çini ve El Sanatları Festivali

3. Dumlupınar Çini ve El Sanatları Festivali

Kütahya Valiliği, Kütahya Belediyesi, DPÜ Çini ve Seramik Araştırma Merkezi, DPÜ Kütahya Güzel Sanatlar MYO, Kütahya Sanayi ve Ticaret Odası ile Zafer Kalkınma Ajansı iş birliğinde 1-5 Ekim 2018 Tarihleri arasında Hezar Dinari Kültür Merkezi’nde 3. DUMLUPINAR ÇİNİ VE EL SANATLARI FESTİVALİ (SERGİ-PANEL-WORKSHOP) gerçekleştirilecektir. 

Türkiye’de çalışmalarıyla çiniciliğe ve Türk el sanatlarına büyük katkılar sağlayan akademisyenlerin ve sanatçıların davetli olduğu Üçüncü Dumlupınar Çini ve El Sanatları Festivali’ne UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na (Creative Cities Network) üye olan ülke temsilcileri de katılacaktır.

Son derece kolektif bir iş birliği çerçevesinde gerçekleştirilecek olan 3. Dumlupınar Çini ve El Sanatları Festivaline destek olan, katkı sağlayan kurum ve kuruluşlar ise şunlardır: MEB Kütahya Olgunlaşma Enstitüsü, Kütahya DPÜ Güzel Sanatlar Fakültesi, Çiniciler ve El Sanatları Odası, Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı, Kütahya Güzel Sanatlar Derneği, KÜSİAD, KÜGİKAD, KÜSAD, SAYTED, VAV Derneği, GÜSED, Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi, Kütahya Halk Eğitim Merkezi ve Kütahya Mesleki Teknik Anadolu Lisesi.

UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı (Creative Cities Network) sürecinde oldukça önemli olan 3. Dumlupınar Çini ve El Sanatları Festivali, günlük yaklaşık 250.000 kez ziyaret edilen UNESCO resmi web sayfasında da ilan edilmiştir.

Festivalimizin UNESCO resmi ağ sayfasındaki haberine https://en.unesco.org/creative-cities/events/coming-next-kutahya-third-edition-dumlupinar-cini-and-handicraft-festival adresinden ulaşabilirsiniz.

Son Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2018, Pazartesi